Rapid kampioenschap

Naast het klassieke schaken of het ‘geweld’ van het extreem vlugge Blitz-schaak, is er ook de mooie tussenvorm van Rapid-schaken. Met een bedenktijd van 25 minuten per persoon per partij, spelen we per Rapid-avond drie leuke potjes. Ook zin om eens mee te doen? Neem dan snel contact met ons op!

Het Rapid-seizoen van Chess Society Zandvoort heeft eind mei een prachtige finale gekregen. Want met nog maar 1 Rapid-speelavond te gaan, kon zowel Olaf Cliteur als Jordi Valies nog met de titel aan de haal gaan. Jordi moest als runner-up een achterstand inlopen en wist dat hij tijdens de 8ste en laatste speelronde eigenlijk alle drie zijn partijen moest winnen, hopende dat Olaf dan een steekje zou laten vallen. Jordi boekte inderdaad drie zeges, maar Olaf gaf geen krimp door op zijn beurt geen punten af te geven. Olaf is na 22 partijen met een score van 17 zeges, 3 remises en slechts 2 nederlagen een sterke kampioen. Jeroen Loos speelde eveneens een prima seizoen en finishte op een fraaie derde Rapid-plek.

Eindstand seizoen 2018/’19 na 8 speelavonden:

PosNaamScorePrt.WRVW/ZRatingTPR%
1Olaf Cliteur941,022173201883182384,1
2Jordi Valies876,0231643-11449181678,3
3Jeroen Loos722,023134611610168565,2
4Kees Koper547,519829-11676152847,4
5Hans Drost449,022641221514149836,4
6Jaap Bouma349,0215016-11412135823,8
7Mudra Knook331,05410-11806186190,0
8Willem Elsthout sr.300,01250701634152141,7
9Caroline Stam de Jonge222,519201711324118410,5
10Tim Nijman142,1620401275142333,3
11Leo Keesman139,8620401731144233,3
12Eric Alferink78,0000001734
13Ton van Kempen76,0000001592